Знімне протезування, знімні і частково знімні протези.

 

Зубний протез являє собою складну біомеханічну конструкцію, яка повинна відновити втрачені зуби, максимально наближуючись до параметрів живих. Основним завданням, яке постає перед лікарем-ортопедом є підбір такої конструкції протеза, яка не тільки замінить відсутні зуби, а й дозволить надовго зберегти зуби, що залишились.

Методики і засоби, що застосовуються в сучасному протезуванні зубів, постійно вдосконалюються. Прагнучи допомогти Вам зробити правильний вибір, наводимо опис технологій протезування, що використовуються в нашій клініці.

 

Знімні протези

Не дивлячись на упереджене ставлення більшості людей до цього виду протезування, вони залишаються на сьогодні  найбільш поширеним видом зубного протезування, мають найбільше число показань і найменьше число протипоказань. І, звісно, вони доступні для більшості людей.

Розрізняють наступні види знімних протезів:

Бюгельний протез

бюгельний протезБюгельний протез (від нім. Bugel - дуга) - це конструкція протеза, що дозволяє використовувати для опори окрім ясен і власні зуби. Тому протез набуває більш компактного вигляду, стає значно міцнішим, довговічнішим, зручнішим. Не менш важливо, що спосіб передачі жувального навантаження в даному випадку більш наближений до фізіологічного, в порівнянні з пластинковими протезами.

Розрізняють бюгельні протези з кламерною фіксацією і бюгельні протези з замковою фіксацією. В першому випадку утримання протеза на зубах здійснюється за допомогою особливих гачків, які щільно охоплюючи зуб, утримують протез. В другому випадку кріплення протеза дуже жорстке, майже нерухоме. Більша частина жувального тиску перерозподіляється на опорні зуби, на які надіті спеціальні металокерамічні коронки. Кріплення скрито всередині протеза, тому, на відміну від кламерів, ззовні не видно, що в роті є знімний протез.

 

Частковий знімний протез

частково змінний протезЧастковий протез використовується в тих випадках, коли втрачені один або декілька зубів. Виготовляється цілком з пластмаси, за виключенням кламерів (гачків). За рахунок цього він легкий і відносно дешевий. Так як частковий протез займає достатньо багато місця в роті і повністю спирається на ясна - це зменшує термін його служби. Але зате у випадках тимчасового протезування буває просто незамінним.

 

 

Повний знімний протез

повний змінний протезНерідко є единою можливістю замінити всі втрачені зуби. Утримується в роті за допомогою эфекту присмоктування (як два скельця, змочені краплею води) і анатомічних виступів щелеп. На жаль, на нижній щелепі утримання дуже погане, і якщо у пацієнта є проблеми з використанням такого протеза, тоді єдиним способом відновлення жувальної функції  є протезування на імплантатах.

Протези на телескопічних коронках

Протези на телескопічних коронках є різновидом знімних протезів. Тут протез утримується на зубі за допомогою коронки, що складається з  двох частин. Перша частина є власне металокерамічною коронкою. Друга частина - металевий ковпачок з паралельними стінками. Коронка сідає одна на другу, щільно утримуючись.

Згідно цього ж принципу можуть виготовлятись знімні мости. Вони потрібні в тих випадках, коли немає необхідності робити великий знімний протез, але вже не можна жорстко кріпити незнімний міст.