Герметизація фісур

 

герметизація фісурГерметики широко застосовуються в дитячій стоматології. Основне їх призначення - це профілактика карієсу. Зубні герметики в основному використовують для постійних жувальних зубів. А саме премолярів і молярів, в рідкісних випадках ними закривають сліпі ямки на різцях.

 

Навіщо необхідно проводити герметизацію фісур?

 Як відомо, у віці 5-7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби які з'являються в порожнині рота, це перші моляри, тобто так звані "шістки" (їхній номер у зубному ряду). Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку емаль, яка легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозни - фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах, легко застрягають залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу. Так як у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозни і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.

герметизація фісурГерметики представляють собою рідкий матеріал, який заливається в глибокі фісури, тим самим, виключаючи затримування в них їжі і розвиток карієсу. Такі фісури дитина легко може вичистити без чиєї небудь допомоги.

 

Коли краще робити герметизацію фісур?

 Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Саме тому, рекомендують герметизацію фісур відразу ж після прорізування жувальної поверхні зуба. Не варто чекати поки коронкова частина зуба повністю з'явиться, тому що за цей час, в фіссурах вже може розвинутися каріозний процес. І в цьому випадку буде необхідним встановлення повноцінної пломби.

 

Основні відмінності герметиків від пломб:

  • при проведені герметизації фісур, тканини зуба не препаруються борами. Максиму що можливо - це розкриття вузьких фісур низькоабразивними борами.
  • герметики в своєму складі містять іони фтору, що зміцнює незрілу емаль.
  • герметики ставлять дітям і дорослим людям у віці до 25 років.

Коментарі користувачів(0)
На даний момент коментарів немає

Добавити коментар